Iván Kovács László 1956-ban a Corvin köz első parancsnokaként a forradalmi események tántoríthatatlan hőse különös gonddal vigyázott a fiatalokra és részt vett a harci eseményekben. Amikor  Corvin köz parancsnokának Pongrátz Gergelyt megválasztották Iván Kovács László parancsnok helyettesként helyt állt. A forradalom leverését követően letartóztatták majd 1957. december 30. napján kivégezték. Ezen a napon minden évben megemlékezést tartanak Gödön, ahol mellszobrot és a hősökre emlékező emlékfalat állítottak a város Petőfi terén.

Az 1956-os Magyarok Világszövetsége a hagyományt követve december 30-án délelőtt ünnepi megemlékezést tartott. Beszédet mondott Varga János elnök úr, aki felidézte a mártír emlékét és Wittner Mária halálra ítélt forradalmár személyiségében fellelhető harci hevületet. Varga János a Nemzeti Ellenállási Mozgalom kezdeményezésére utalva kijelentette, hogy a forradalom zászlójára felírt 1956-os nemzeti közakarat, a nemzet függetlensége most sok veszélynek van kitéve. Ezért a helytállásra és  a nemzet melletti kitartásra nagyobb szükség van most mint bármikor.

Az ünnepi megemlékezésen felszólalt Lánczy Lajos a Hajdú-Bihar vármegyei POFOSZ elnöke, aki Iván Kovács László életútját bemutatta, de jelen életünk vetületében tanúságtételt is tett. Fontosnak tartotta a közélet tisztaságát az 1956 hősének példamutatását életének és erkölcsének tiszta ragyogását. A beszéd után díszszalaggal ékesített koszorút helyezett el Kis Imre a POFOSZ elnöksége nevében és Sárvári Krisztián a szövetség irodavezetője. Az ünnepi megemlékezést Gordos Dénes ügyvezető elnök zárta az Úr imáját a résztvevőkkel közösen imádkozva.

A résztvevők elhatározták, hogy a hagyományoknak megfelelően az ünnepi megemlékezést 2025-ben megtartják.